Özel Beslenme

Özel Beslenme 

Hastalıklarda Beslenme (obezite, diyabet, kalp damar hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları, osteoporoz, hipertansiyon, hipoglisemi, gut hastalığı, karaciğer yağlanması (iç yağlanma), yeme bozuklukları.)

 Hastalıklarda beslenme, hastalığın türüne, şiddetine ve bireysel duruma bağlı olarak değişebilir. Bu süreçte bireyin sağlık durumunu iyileştirmek, tedavi sürecini desteklemek ve semptomları hafifletmek için uygun bir beslenme planı oluşturmayı içeren diyet programıdır. Bu konuda bilinçlenmek, doğru beslenmek en önemli süreçtir. 

Anne ve Çocuk Beslenmesi (gebe, emziren anne, 0-18 yaş çocuk beslenmesi)

Anne ve çocuk beslenmesi, hamilelik, emzirme dönemi ve çocukluk çağı boyunca anne ve çocuğun sağlıklı beslenme ihtiyaçlarını karşılamayı hedefler. Bu dönemlerde, doğru beslenme anne ve çocuğun büyüme, gelişme ve sağlığını desteklemek için önemlidir. 

Sporcu Beslenmesi

 Sporcu beslenmesi, sporcuların performanslarını artırmak, iyileşme süreçlerini desteklemek ve genel sağlık durumlarını optimize etmek için uygulanan beslenme planıdır. Sporcuların enerji gereksinimleri, kas gelişimi, iyileşme, dayanıklılık ve performans artışı gibi faktörler göz önünde bulundurularak özelleştirilir.

Vegan-Vejetaryen Beslenme

Ketojenik Beslenme

Aralıklı Oruç  (intermittent fasting)

Ücretsiz Ön Görüşme ve Detaylı Bilgi İçin Kayıt Ol